top of page

Postimees: Vennad, kes kaklesid, ehitavad nüüd ükssarvikuid


Vennad Markus ja Martin Villig ehitasid kahe peale ühe ükssarviku, Bolti. Lähiaastail selgub, kas vennad Kristjan ja Joan Kangro võiks nad üle trumbata: ehitada kaks ükssarvikut, mis tegelevad erinevate asjadega.


Joan Kangro tahtis algul teha aiandusroboti, sellise, mis suudab muru niita, umbrohtu välja võtta ja lehti korjata. Temast aasta vanem vend Kristjan Kangro tahtis algul luua täielikult mobiilset mobiilipanka, ja seda Eestist teisel pool maakera, Singapuris.

Mõlema venna plaanid on nüüdseks muutunud, ja mitte ainult plaanid, vaid ka tegevus (vt infokastid!). See on loomulik. Sest nagu ütleb Joan: «Enamik uusi ettevõtteid ebaõnnestub selle tõttu, et nad teevad midagi, mida kellelegi vaja ei ole.»

Seda, mida nad nüüd teevad – ja teevad suure eesmärgiga jõuda laia maailma –, teevad nad kirega. Sest usuvad tehtava tulevikku. «Kui sa ei ole kindel selles, et ehitad midagi, mida maailmal on vaja, siis on väga raske leida motivatsiooni,» lisab Joan.

Motivatsioonist vendadel Kangrotel puudust ei tule. Kummatigi võib küsida: miks ikkagi vajab maailm veel ühte panka ja veel ühte muruniiduki tootjat?
13 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


SUBSCRIBE TO MAILING LIST

bottom of page